Yurdumuz

Sevgili Gençler,

Kiymetli Veliler,

Gaziantep’te temiz, güvenli, konforlu ve huzurlu bir barınma mekanını, sportif ve sosyal yaşam alanıyla aynı anda sağlayan yurt inşasına 2008 yılında başladık.

2012 yılından beri hizmet verdiğimiz sevgili öğrencilerimizin, olumlu geri bildirimleri, bizi her yıl kendimizi aşmaya sevk etti.

Konaklamaktan İbaret Sayılan Yurt Anlayışını Yeniden Tanımladık

Bilim Eğitim Araştırmaları Merkezi ( BEKAM ; http://bekam.org.tr/  ),

İstikrar Spor Akademisi (  http://www.istikrarsporkulubu.org/ ),

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi ( http://www.ortadogumedyailetisim.com/ ),

Anadolu Öğrenci Birliği ( AÖB https://www.anadoluogrenci.org/ )  ile

Yaptığımız ortak çalışma ve işbirliğimizden aldığımız güçle öğrencilerimize: “Geliştirilecek hangi yetenekleriniz var? Çevrenize ve topluma hangi faydalı faaliyette bulunmak istiyorsunuz? Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM)’ın çeşitli alanlardaki araştırma, eğitim, seminer ve konferans imkânlarıyla bilginizi, dilinizi, ufkunuzu geliştirebilirsiniz. İstikrar Spor Akademisi ile zinde ve sağlıklı bir yaşamın yanı sıra çeşitli branşlarda lisanslı spor yapabilirsiniz. Katre Sanat Akademisi imkânlarıyla ebru yapabilir, ney üfleyebilir, bağlama çalabilirsiniz. Ortadoğu Medya İletişim Merkezinde, Radyo-TV konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. İsterseniz Anadolu Öğrenci Birliği ile yeni arkadaşlar ve yeni bir çevre edinebilir, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katılarak toplum yararına faaliyetlerde bulunabilirsiniz.” diyoruz.

Bununla birlikte Bülbülzade Öğrenci Yurdlarımız; geniş ve ferah odaları, modern yemekhaneleri, konferans ve sinema salonları, ders çalışma salonları, kablosuz interneti, Kafesi ve Kütüphanesinin yanı sıra, öğrencilerine sunduğu yüzme havuzu, fitness salonu ile basketbol, voleybol, hentbol oynamaya ve uzakdoğu sporları yapmaya elverişli spor salonları imkânı ile yeni yurt tanımında çıtayı yükseltiyor.

Ayrıca;

 1. Güvenli ve Huzurlu Yurt

Güven içinde ve huzurlu olmanız bizim için önemlidir.  Biliyoruz ki Başarı güvenli ve huzurlu bir ortamda gerçekleşir. Burada herkes kendi hakkını sahiplenir, diğerinin hakkına saygılıdır. Ortak yaşam kurallarımızı birlikte belirliyoruz.

 • 24 saat kamera kaydı
 • Giriş ve çıkışlarda parmak izi turnike
 • Günün her saatinde sorumlu personel
 1. Temiz Yurt

Hijyen eğitimi almış, hijyeni ve temizliği benimsemiş temizlik personellerimiz, ortak kullanım alanlarını günlük olarak özenle temizler.

 • Lavabo, wc, duşlar
 • Ders çalışma ve etüt odaları
 • Mescitler
 • Yemekhaneler
 • Çamaşır yıkama ve kurutma odaları …
 1. Konforlu Yurt

Yurtlarımız, sosyal yaşam alanı anlayışıyla inşa edildiği için konforunuz için her detay düşünüldü. Odalarınız, yemekhane, ders çalışma odalarınız, ibadethane bölümleri, dinlenme alanları, konferans, sinema salonları, kütüphane ile diğer yardımcı alanlar günlük hayatınızı kolaylaştıracak şekilde dizayn edildi.

Yurtlarımız, sosyal yaşam alanı anlayışıyla günlük hayatınızı kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiştir.

 1. Sağlıklı Yaşam

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur

Sağlıklı yaşam her kesin hakkıdır. Düzenli spor yapmak ise sağlıklı yaşamın ilk ve en önemli adımıdır.

Yurdumuz öğrencileri; havuz, fitness ve spor salonlarından faydalanıp, takım ve bireysel dallarda lisanslı sporcu olabiliyorlar.

Düzenli spor yapmak iradesi Sizden havuz, fitness ve spor salonları bizden.

 • Güvenli ve huzurlu bir mekanda; temiz, hijyenik ve konforlu bir ortamda; sosyal ve sportif alanlar ile Bilim Kültür ve Sanat faaliyetlerinin bulunduğu bir yurtta kalarak akranlarınızdan her zaman bir adım önde olacaksınız.                                                                      
 • Yetkin ve cana yakın personelimiz; kendisi, ailesi ve ülkesi için ilim tahsil eden öğrencilerimiz ve iyiliğin yaygınlaşmasını amaçlayan yöneticilerimizle büyük bir aileyiz.
Whatsapp Destek